Caffeine Shampoo C1

250 ml

Shampon që stimulon rritjen e flokëve direkt në rrënjë

  • stimulon rritjen e flokëve direkt në rrënjë
  • flokët e dobëta bëhen më të forta
  • Duke lënë anash qëllimisht faktorët kushtëzues, flokët tuaj menjëherë pajisen me më shumë qëndrueshmëri

Për të stimuluar rritjen e flokëve direkt në rrënjët e flokëve

Kafeina nxit rritjen e flokëve, dhe në studime të shumta të Alpecinit, është dëshmuar se po ashtu ngadalëson rënien e trashëguar të flokëve. Gjatë larjes së përditshme të flokëve kombinimi i përbërësit aktiv shkon drejtpërdrejt në rrënjët e flokëve. Brenda vetëm 120 sekondave, kafeina depërton përgjatë fijeve të flokëve direkt në folikulat e flokëve. Nëse shamponi lihet në skalp më gjatë, kafeina gjithashtu do të depërtojë në lëkurën rreth rrënjëve të flokëve.

Shamponi i cili qëllimisht shmang silikonin

Meqë nuk përdoren zbutës (p.sh. silikon), struktura e flokëve përmirësohet dhe flokët tuaj do të kenë qëndrueshmëri më të madhe pas vetëm disa larjeve. Flokët e holla dhe të dobëta bëhen më të forta dhe më lehtë u ipet formë.

Informacion për atletët garues

Kafeina e Alpecinit mund të zbulohet në folikulet e flokëve.

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Laureth-2, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Chloride, Sodium Lauroyl Glutamate, Ca¬eine, Panthenol, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Hydrolyzed Wheat Protein, Citric Acid, Sodium Citrate, Propylene Glycol, Menthol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Polyquaternium-7, Disodium EDTA, Zinc PCA, Niacinamide, Tocopherol, Vegetable Oil, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Parfum, Limonene, CI 42090, CI 60730.

(Informacion jo i detyrueshëm. Shih përbërësit e listuar në paketim.)

Përbërësit e veçantë aktivë

  • Kafeina aktivizon rrënjët e flokëve, zgjat fazën e rritjes dhe përmirëson rritjen e flokëve.
  • Zinku dhe niacina janë faktorë të rëndësishëm të rritjes për rrënjë të shëndetshme të flokëve.

Aplikimi

Larja e flokëve çdo ditë me Alpecin Caffeine Shampoo C1 shpie përbërësin aktivues direkt tek rrënjët. Lëreni në skalp nga 2 minuta çdo ditë – që nga aplikimi deri tek shpëlarja.