Caffeine Liquid

200 ml

Rrit produktivitetin e rrënjëve të flokëve

  • I gjallëron rrënjët e flokëve
  • rrënjët e flokëve bëhen më produktive

Stimulon rritjen e flokëve përmes energjisë dërguar rrënjëve të flokëve

Kombinimi aktiv i përbërësit të kafeinës së Alpecin Caffeine Liquid i gjallëron rrënjët e flokëve dhe kontribuon në zgjatjen e fazave të rritjes më gjatë se sa që parashihet nga predispozitat trashëgimore. Kur aplikohet, kjo shkakton një ndjesi të freskët shpimi në skalp. Përbërësit e saj aktivë depërtojnë përgjatë fijeve të flokëve dhe formojnë një depo të mjaftueshme për deri në 24 orë. Rrënjët e flokëve bëhen më produktive dhe rritja e flokëve përshpejtohet. Alpecin Caffeine Liquid lufton rënien e parakohshme të flokëve qysh në fillim.

"Me rënien e trashëguar të flokëve, masazhimi i skalpit me Alpecin Caffeine Liquid është një domosdoshmëri çdo mëngjes pasi ndihmon në normalizimin e fazave të rritjes së rrënjëve të flokëve".

Dr. Klenk, Udhëheqës për Hulumtime Alpecin në Bielefeld, Gjermani.

Aqua, Alcohol Denat., Parfum, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Menthol, Caffeine, Zinc PCA, Niacinamide, Citric Acid, Limonene, Linalool, Tocopheryl Acetate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Retinyl Acetate.

(Informacion jo i detyrueshëm. Shih përbërësit e listuar në paketim.)

Përbërësit e veçantë aktivë

  • Kafeina aktivizon rrënjët e flokëve, zgjat fazën e rritjes dhe përmirëson rritjen e flokëve.
  • Zinku dhe niacina janë faktorë të rëndësishëm të rritjes për rrënjë të shëndetshme të flokëve.

Aplikimi

Aplikojeni në mëngjes dhe pas çdo larjeje të flokëve pasi ta keni tharë kokën me peshqir dhe pastaj e masazhoni. Mos e shpëlani! Lereni të thahet për pak kohë, pastaj krehni flokët përsëri. I stilizoni si zakonisht. Shmangni kontaktin me sytë.

  • Efekti i kafeinës dhe testosteronit në përhapjen e folikulave të flokëve in vitro:
    Kryer në Klinikën për Dermatologji dhe Allergologji Dermatologjike të Universitetit Friedrich-Schiller-Jena, Gjermani.
    T. W. Fischer, U. C. Hipler, P. Elsner, Int. J. Dermatol. 2007, 46, 27–35.